Endokannabinoloogia
  • 3
  • 0

Spetsialiseerumine arstidele, kes soovivad ravida kanepiga.

Kuna endokannabinoidsüsteemi modulatsioon on oluline inimeste elukvaliteedi ja sümptomite parandamisele nendele, kellel esinevad patoloogiad (alates glaukoomist kuni epilepisani, kroonilistest valudest kuni Alzheimeri tõveni), siis hinnanguliselt 1/3 itaalia rahvastikust võib saada kasu kannabinoid-baasil teraapiatest. Me räägime umbes 20 miljonist inimesest. On ilmne, et nende numbritega toimetulemiseks on vaja kehtestada kindel tee, mis lubab meditsiinitöötajatel oma teadmisi uuendada, koos synenrgiate suurenemisega, koolitatud spetsialistide rakendamisega ja kannabinoididel põhinevate ravimeetoditega, samaaegselt optimeerida meditsiinilise kanepi tarnimist riigisiseses koguses (mis on siiani väljunud vabaturu loogikast, nõudlus suurem kui pakkumine ja keskmiselt kõrged kulud).

cbditaly kanep

Nagu me teame, on Itaalia seadused meditsiinilise kanepi legaliseerinud umbes aasta tagasi, mis võimaldab igal arstil, olgu see siis spetsialist, lastearst või perearst, välja kirjutada kannabinoide ja nende derivaate iga tervisliku seisundi jaoks, mille kohta on olemas piisavad teaduslikud tõendid. Praegu pakuvad vaid mõned Itaalia keemia- ja farmaatsia tehnoloogia, farmaatsia ja põllumajandus ülikoolid, tunde kannabinoidide ja / või endokannabinoidsüsteemi teemal, kuid ühelgi arstiteaduskonnal pole selle teemalisi kursusi, klasse ega eksameid, jättes spetsialistid ilma peamiste vahenditeta. Arstid peavad seisma silmitsi valikutega, milleks nad pole piisavalt ettevalmistatud. Meditsiinilist kanepit levitatakse galeenilistes apteekides meisterlike preparaatide valmistamise kaudu. Sellest järeldub, et mitte ainult arstid, vaid ka ettevalmistavad proviisorid vajavad eri koolitust, regulatsioonide ja valmistus meetodite kohta. Hetkel 19 000 olevast itaalia apteegist, umbes 600 valmistavad kannabinoididel põhinevaid ravimeid, jättes paljud geograafilised piirkonnad katmata, põhjustades sellega patsientidele vältimatuid ebamugavusi. Selle probleemi lahendamiseks 2017/2018 õppeaastal, avas Padova ülikooli neuroteaduste osakond üheaastase elanike arendamise kursuse kanepi meditsiiniliste, botaaniliste ja juriidiliste aspektide kohta. Tunde viib läbi suur grupp arste ja teadlasi erinevatest sektoritest ning õpilased lõpetavad aasta lõputöö aruteluga. Alates 2018/2019 on osa õppetundidest ECMi akrediteeritud. 2018/2019. Õppeaastast on kättesaadaval ka teadusliku seltsi Kanepi Teadus – sotsiaalse kutsumusega osaühingu poolt välja töötatud kursused, mille on koostanud samad teadlased, kes on seotud UniPD päevase õppega ja pakuvad kaugõpperežiimi (FAD) – integreeritud ja lokaliseeritud teaduslikku levitamist, mis ühendab e-õppe, sümpoosionid (nii päevane õpe- kui ka veebiseminarid) ja väljaanded, mis on seotud erinevate kanepiga seotud professionaalsete võimaluste ja vajadustega. Kanepi Teaduse seltsi kursusi sponsoreerivad erinevad Itaalia ülikoolid, näiteks Milano Riiklik Ülikool, Campania Vanvitelli ülikool, Ida-Piemonte ülikool ja CNR (Riiklik Teadusnõukogu), aga ka maailma arstidega seotud ühendused (Makedoonia provintsi ordu) Milano arstid, kirurgid ja hambaarstid, Lombardia Perearstide Itaalia Föderatsioon) ja teadusuuringud (Luca Coscioni Assotsiatsioon, Psühhedeeliliste Uuringute Multidistsiplinaarne Assotsiatsioon).

cbditaly oils

Erinevalt Padova ülikooli spetsialiseerumiskursusest pakub Kanepiteaduse selts kursusi, mis on loodud nii eri kutsealade, kui ka lihtsate huviliste jaoks ning on varustatud õppetekstide, lõpueksamite, bibliograafia, lisamaterjalide ja praktiliste galeno video tundidega. Õppeaastal 2020/2021 antakse kahel pakutaval kursusel ECM-krediiti. Nende kahe reaalsuse, UniPD ja Kanepi Teaduse seltsi pingutuste tulemusi ühendades on nüüd sajad spetsialistid koolitatud endokannabinoidsüsteemi ja kanepitaime alal, saades võimaluse ravimit välja kirjutada (arstid) ja ravimeid valmistada (proviisorid). Nendest on 40% registreeritud õed, sotsiaal-tervishoiutöötajad ja arstid ning 31% kuulub apteekrite ja bioloogide hulka. Lisaks neile saavad koolitusest kasu ka paljud teised kutselised tegelased – alates keemikutest ja farmakoloogia- kuni ekstraktsiooni- ja analüüsilaboriteni (umbes 12% liikmetest), sotsioloogide, psühhoterapeutide ja juristide (17%), ravimtaimede ja toitumisspetsialisti deni välja. Koos muudavad need kaks platvormi sõna otseses mõttes meditsiiniteaduslike spetsialistide teadmiste taset Itaalias. Kuid endokannabinoloogia tunnustamiseks ja integreerimiseks spetsialiseerumise on veel palju teha. Kaugõppe kasutamine, nagu ka Covid-19 häda perioodil, on meile kinnitust andnud, et on ülioluline tagada teaduslike teadmiste leviku laienemist kogu territooriumil. Loodetakse, et üha enam akadeemilisi reaalsusi tunnistab nende kahe asutuse levitatud teadmiste väärtust, integreerides nende õpetused ja võimaldades vähendada seda teadmiste lõhet, mis siiani riiki vaevab.

Add Comment

fi
Open chat
Scan the code
Tsau, oleme CBDITALY :) , kõigile uutele klientidele esimese tellimusega üle 50€ kaasa TASUTA UUS X OG KUSH 2g
Kirjuta kui soovid!